آرشیو

آزمون تحصیلات تکمیلی و دکتری 1402

جمعه، ۱۲ اسفند ۱۴۰۱

مراسم تجلیل از نیروهای حراست و نگهبانی دانشگاه بجنورد با حضور دکتر محمد شیخ...

یک‌شنبه، ۴ دی ۱۴۰۱

توصیه های ایمنی حفاظت فناوری اطلاعات اداره حراست

دوشنبه، ۲۸ آذر ۱۴۰۱

هفت نصیحت رهبر انقلاب به بسیجیان

یک‌شنبه، ۶ آذر ۱۴۰۱

جلسه هماهنگی با همکاران حفاظت فیزیکی

یک‌شنبه، ۲۲ آبان ۱۴۰۱

برگزاری آزمون وزارت بهداشت و کار و امور مالیاتی در دانشگاه بجنورد

شنبه، ۲۳ مهر ۱۴۰۱

آماده سازی تیم فوتسال اداره حراست جهت شرکت در مسابقات داخلی دانشگاه

جمعه، ۲۲ مهر ۱۴۰۱

دیدار صمیمانه ریاست محترم دانشگاه بجنورد با مدیر و پرسنل حراست دانشگاه

دوشنبه، ۴ مهر ۱۴۰۱

کوهنوردی کارکنان حراست دانشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس

یک‌شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

بازدید از پارک علم و فناوری و دانشگاه کوثر

شنبه، ۵ شهریور ۱۴۰۱

آزمون کاردانی پیوسته فنی‌ و‌حرفه‌ای و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

شنبه، ۵ شهریور ۱۴۰۱

نشست مدیران حراست دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور

شنبه، ۵ شهریور ۱۴۰۱

آزمون کانون وکلا و استخدامی دستگاههای اجرایی

شنبه، ۱ مرداد ۱۴۰۱

روز حراست

چهارشنبه، ۲۲ تیر ۱۴۰۱

آزمون سراسری 1401

دوشنبه، ۱۳ تیر ۱۴۰۱

 

 

1.همواره پیش از تصمیم­ گیری به انجام سفر خارجی، ضرورت انجام آن را (اداری، زیارتی و سیاحتی و ...) چندین مرتبه مورد بررسی و تأمل قرار دهید.

2.چنانچه می­ خواهید با دعوت فرد یا یک مؤسسه خارجی به کشوری مسافرت نمایید، ابتدا به این سؤال پاسخ دهید که آن فرد و مؤسسه چه میزان موجه و قابل اعتماد می­ باشند و آیا افراد دیگری هم به این ترتیب به خارج دعوت شده­اند؟ در صورتیکه در این زمینه ابهام دارید بهتر است برای کسب اطمینان با "حراست" مشورت کنید.

3.حداقل 15 روز قبل از سفر با مراجعه به حراست و اعلام تصمیم خود مبنی بر انجام سفر خارجی، ضمن تکمیل فرم مربوطه، می­ توانید از راهنمایی­ ها و توصیه ­های حفاظتی تخصصی مربوط به نوع سفر موردنظر و کشور مربوطه بهره­ مند شوید.

4.اعتبار گذرنامه خود را کنترل نموده و در صورتی­ که تاریخ انقضاء آن نزدیک است، نسبت به تعویض ان اقدام نمایید.

5.برنامه ­ها و اهداف سفر و مأموریت خود را جز نزد کسانی که لازم است از موضوع باخبر باشند، بازگو نکنید.

6.تمامی مراحل مربوط به سفر خارجی را با روش­های قانونی و رسمی پیگیری نمایید.

7.هنگام تنظیم فرم­ها و تهیه و ارسال مدارک موردنیاز سفارتخانه کشور موردنظر و نیز درصورت انجام مصاحبه، دقت نمایید از ارائه اطلاعات اداری، دارای طبقه ­بندی و مسائل غیرضروری اجتناب ورزید.

8.در صورتی­که تصمیم به زیارت عتبات عالیات به­ خصوص سفر به کشور عراق دارید، مطابق با ضوابط اعلامی سازمان حج و زیارت و با استفاده از گذرنامه اقدام نمایید.

9.پیش ­از فرارسیدن سفر، تا حد ممکن شناخت خود را درخصوص کشور موردنظر و همچنین مسائل مرتبط با سفر و قوانین کشور مقصد ارتقا دهید.

10.قبل ­از سفر، آدرس و شماره تلفن سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مقصد را بدست­ آورده و در طول سفر در دسترس خود داشته­ باشید.

11.از همراه ­داشتن کارت شناسایی و سایر مدارک هویتی سازمان، تجهیزات فنی غیرضروری ازجمله رایانه همراه و ... در طول سفر خودداری نمایید.

12.هنگام عبور از باجه­­ های کنترل گذرنامه، به مهر ورود و خروج و نیز تاریخ­ هایی که در گذرنامه شما ثبت می­شود، توجه کنید و درصورت اشکال موضوع را به سرعت پیگیری نمایید.

13.حتی ­الامکان هنگام ورود به کشور میزبان، بلافاصله آدرس و شماره تلفن محل اقامت خویش را به خانواده و همکاران خود در ایران اطلاع دهید و آن را به افراد غیر ندهید.

14.در تعاملات خود با بیگانگان (کارکنان هتل، رانندگان، فروشندگان و ... ) نهایت دقت را داشته­ باشید و از دادن هرگونه اطلاعات فردی شامل شماره تلفن همراه، آدرس خود در ایران یا مطالب مهم پیرامون کشور خودداری نمایید. داشتن مراوده یا ارتباط با افراد خارجی دلیلی برای اعتماد­ کردن به آن­ها نیست.

15.در صورتی­که مسؤلان و مقامات کشوری و لشکری، همسفر شما هستند از بیان عناوین آنها در حضور جمع و خصوصاً بیگانگان و همچنین در تماس­های تلفنی جداً خودداری کنید.

16.در مسائل سیاسی کشور میزبان ورود نکنید و از هرگونه اظهارنظر پیرامون مقامات و سیاست­های کشور میزبان خودداری نمایید.

17.از بجا گذاشتن وسایل و اشیاء مهم از قبیل اسناد، مدارک، لپ تاپ و ... در هتل و محل اقامت خودداری نموده و به گونه­ای برنامه ­ریزی کنید که اینگونه وسایل حتی المقدور در دسترس شما و همراهانتان باشند.

18.در صورت امکان به صورت دسته­ جمعی در شهر تردد کنید. این امر تا حد بسیار زیادی امنیت شما را تأمین کرده و زمینه تعرض علیه شما را به حداقل می­رساند.

19.توجه داشته باشید که خرید خودرو، اجاره مسکن، درمان یک بیماری صعب­العلاج، تحصیل فرزندان و مواردمشابه در یک کشور خارجی، موقعیت­ ها و بهانه ­های مناسبی برای نزدیک­ شدن عوامل اطلاعاتی و یا افراد سودجو به شما می­باشد.

20.در صورت مفقود شدن گذرنامه یا مدارک هویتی و یا وقوع حوادث دیگر، بلافاصله موضوع را با نزدیکترین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور میزبان در میان بگذارید.

21.در پایان هر سفر خارجی نسبت به تکمیل فرم­های مربوط به بازگشت از سفر اقدام و در اختیار حراست قرار دهید.

22. مراقب تعرض افسران اطلاعاتی کشورهای ثالث در پوشش­­ های مختلف باشید و در طول سفر از هرگونه ارتباط­ گیری و ملاقات غیرمنتظره از سوی اتباع بیگانه جداً پرهیز نمایید.

23.هنگام برقراری ارتباط با اشخاص و در هنگام انجام فعالیت­ های خود همواره به اصول حفاظتی مانند رازداری، اعمال اصول حیطه­ بندی و طبقه ­بندی حفاظتی اطلاعات، توجه نمایید.

24.به منظور پیشگیری از اعمال شانتاژ ( تحمیلات ناروایی که فردی از راه گفتار یا کردار یا تهدید به رسوانمودن، به فردی دیگر وارد می­سازد تا از او چیزی طلب کند)، ضروری است از قرارگرفتن در موقعیت­ هایی که احنمال شانتاژ در آن­ها وجود دارد به شدت خودداری نمایید.

25.در صورتی که احتمال می ­دهید ماجرایی که برای شما پیش­ آمده ممکن است مورد سوءاستفاده حریف قرار گیرد، موضوع را بدون اتلاف وقت با سفارت جمهوری اسلامی ایران درمیان بگذارید و بلافاصله بعد از سفر مراتب را به حراست اعلام نمایید.

26.از همراه بردن گوشی و سیم­کارتی که قبلاً با سایر مراکز حساس تماس داشته و یا شماره تلفن­های مراکز حساس و افراد با رده شغلی حساس در حافظه آن ذخیره گردیده خودداری نمایید و حتی­ المقدور از یک خط تلفن ( ترجیحاً از داخل کشور تهیه گردد ) و گوشی سفید استفاده نموده و شماره آن را قبل از سفر به حراست اعلام نمایید.